Dych bábätiek v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici strážia noví pomocníci

 

 

Pokojný spánok bábätiek na novorodeneckom oddelení v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici stráži desať nových monitorov pre kontrolu dychu. „Som rád, že spánok bábätiek strážia aj vďaka GIMAX GROUP nové monitory pre kontrolu dychu. Monitorujú dýchanie dieťaťa a pokiaľ príde k jeho zlyhaniu, upozornia na to zvukovým a svetelným signálom. Som otcom a prístroj sme používali, keď boli deti bábätká. Boli sme pokojnejší, pretože sme vedeli, že ich dych stráži monitor,“ uviedol Peter Zboran z občianskeho združenia Podpora rozvoja v Púchove.

 

Novorodeneckému oddeleniu ich vďaka projektu Mamička dýcham, ktorý spustili v roku 2008, sprostredkovala mimovládna nezisková organizácia Nadácia Križovatka. „Vďaka darcom a sponzorom pomáhame vybaviť slovenské nemocnice a pôrodnice monitorom dychu. S považskobystrickou spolupracujeme od roku 2015.

  Gimax Group pomáha, sponzor Gimax nakúpil monitory dychu pre bábätka,

 

 

 

 

Monitor dychu stráži nielen zástavu dychu, ale tiež apnoe pauzy a akékoľvek nepravidelnosti dychu dieťatka a okamžite spustí alarm, aby privolal pomoc rodiča, ktorý môže v prípade potreby včas poskytnúť dieťaťu prvú pomoc,” vysvetlila riaditeľka nadácie Táňa Tomasch.

 

Jedným z cieľov projektu je, aby monitorom dychu bolo vybavené každé lôžko pre novorodencov a dojčatá. Druhou časťou poslania projektu je zriaďovanie a prevádzka výpožičných miest pri novorodeneckých a pôrodníckych oddeleniach nemocníc, kde si rodičia novo narodených detí môžu pri odchode domov monitor dychu požičať, aby aj doma mohli pokojne spať s vedomím, že dych ich dieťatka stráži monitor dychu. „V súčasnosti má naše oddelenie 30 takýchto monitorov a za viac ako tri roky spolupráce s nadáciou sme monitory požičali 185-krát,” doplnila primárka novorodeneckého oddelenia Monika Mokrášová.

 

 

Záleží nám na vás

 

Zistite viac